Wyposażenie biura: praktyczne pomysły na domowe biuro

0

Praca we własnych czterech ścianach dzięki nowoczesnej koncepcji coraz częściej przenosi się do własnych domów. Wyzwaniem jest stworzenie kreatywnej przestrzeni roboczej, w której można być produktywnym bez przeszkadzania innym domownikom.

biuro w domu

Przestrzeń do pracy i mieszkania powinny być od siebie wizualnie oddzielone, aby praca w domu była pracą. Pokażemy Ci, jak najlepiej wykorzystać swoją przestrzeń dzięki naszym pomysłom, wskazówkom dotyczącym wyposażenia, odpowiednim meblom biurowym i specjalnym akcesoriom biurowym.

Jeśli masz oddzielny pokój do nauki, powinieneś uważać się za szczęściarza. W mniejszych mieszkaniach często trzeba do tego celu wykorzystać salon lub sypialnię. Pozostaje jeszcze kwestia stylu urządzania: klasycznie-tradycyjny czy raczej nowoczesny-funkcjonalny?

Jak urządzić gabinet we własnych czterech ścianach?

Umeblowanie gabinetu – co jest ważne

Dzięki własnemu gabinetowi masz pewność przestrzennego oddzielenia pracy od życia prywatnego. Podczas pracy nikt nie rozprasza Twojej uwagi, a po pracy możesz się zrelaksować. Niemniej jednak: Aby stworzyć optymalną atmosferę pracy, należy wziąć pod uwagę kilka punktów. Warunkiem skoncentrowanej i produktywnej pracy jest dobre skuteczne oświetlenie, przyjemna temperatura w pomieszczeniu, świeże powietrze i ergonomiczne, wygodne meble.

Właściwe światło w biurze

Światło dzienne jest najlepszym światłem. Dlatego umieść biurko blisko okna. Aby uzupełnić światło słoneczne w późniejszych godzinach pracy należy dobrać odpowiednią lampkę na biurko. Kupując lampę lub żarówkę, szukaj na etykiecie wydajność w lumenach strumienia świetlnego. Eksperci zalecają, aby oświetlenie biurka miało ponad 600 lumenów. Jasny kolor również odgrywa rolę. Im jaśniej zimnym światłem świeci lampa, tym bardziej światło sprzyja koncentracji. Skądinąd ciepłe światło jest uważane za relaksujące. Lampy o neutralnej bieli (od 3 000 do 5 000 kelwinów) lub świetle dziennym (od 5 000 kelwinów) są zatem najlepszym wyborem do domowego miejsca pracy.

Wielu producentów oświetlenia przedstawia oprawy z elastycznymi przegubami, obrotowym ramieniem i obrotowym kloszem. Można taką lampkę dostosować do indywidualnych wymagań oświetleniowych i jest opcjonalnie dostępna z zaciskiem stołowym.

Prawidłowe ustawienie biurka

Orientacja biurka zależy od komputera i padania światła. Blask na ekranie męczy oczy i prowadzi do zmęczenia wzroku. Możesz uniknąć odblasków, wybierając odpowiednią pozycję siedzącą. Idealnie światło powinno padać z boku.

Ergonomiczne i wygodne meble biurowe

Jeśli masz wystarczająco dużo miejsca, jesteś rozpieszczany wyborem. Producenci produkują nowoczesne, przyjazne meble, które jasno i nowocześnie wyglądają zestawione ze sobą, ale także w zestawieniu z meblami innych producentów. Dzięki nowoczesnym projektom możemy tknąć ducha minionych dni we współczesne, funkcjonalne meble. Rozwiążemy problem miejsca do przechowywania. Połączenie przestrzeni do przechowywania, kompaktowej formy i prostej elegancji sprawia, że ​​biurko jest czymś wyjątkowym.

Przestrzeń do przechowywania dzięki szufladom oferuje również sekretarzyk samolotu. Wiele rozwiązań jest zaprojektowane do użytku z urządzeniami elektronicznymi: Kable i złącza laptopów, telefonów komórkowych i innych urządzeń znikają wewnątrz biurka, zintegrowane gniazdo wielokrotne zapewnia wystarczające zasilanie. Każdy, kto spędza dużo czasu w domowym biurze, powinien wziąć to pod uwagę przy urządzaniu swojego biura stół z regulacją wysokości, przy którym można pracować w pozycji siedzącej lub stojącej. Jednym naciśnięciem przycisku dopasujesz biurko do swojego wzrostu i pozycji siedzącej lub stojącej w zaledwie kilka minut. Dzięki lekkiemu wyglądowi innowacyjne biurko pomimo elektroniki sprawia wrażenie lekkiego i dyskretnie wtapia się w wyposażenie biura.

Jeśli lubisz bardziej ekskluzywne rozwiązania, to  właściwym wyborem jest stół, który daje odpowiedź na pytanie, co czyni go szczególnie wyrafinowanym i eleganckim: zredukowany design, powierzchnia wykonana z ciemnej skóry rdzeniowej i powierzchnia do przechowywania z uchylnym otworem. Taki stół to nowa edycja klasycznych rozwiązań, dzięki smukłym kształtom, gładkim powierzchniom i asymetrycznym nogom jest uosobieniem dobrego designu z lat 50.

Wybierając warianty krzeseł do biurek szukamy szczególnie lekkich, nowoczesnych modeli, które nie są pierwszą rzeczą, która kojarzy się z biurem i pracą – funkcjonalność, wygoda i estetyka w najprostszej formie.  Krzesło biurowe, z którym nie można się znudzić, to obrotowe krzesło biurowe. Łączy w sobie inteligentną technologię z wysokim komfortem siedzenia i nosi pieczęć ergonomii. Podobnie klasycznie wyposażone, ale o bardziej oryginalnym designie jest krzesło biurowe z aluminium, nadaje się do gabinetu o cechach biura wykonawczego dzięki szlachetnym materiałom i ekskluzywnemu wyglądowi.

Przestrzeń magazynową zapewniają systemy regałów. Dzięki modułowej konstrukcji można je dostosować do dostępnej przestrzeni i maksymalnie wykorzystać niewielką dostępną przestrzeń do przechowywania przyborów biurowych. String to mistrz systemów regałowych. Z biegiem czasu producent poszerzył swój repertuar regałów o szeroką gamę modułów. Szafki z drzwiami przesuwnymi i moduły z szufladami umożliwiają utrzymanie porządku, nawet wizualnego. Dzięki zintegrowanemu składanemu stołowi system regałów String można przekształcić w kompleksowe rozwiązanie biurowe. System regałów jest również dostępny w kolorze czarnym, dębowym, orzechowym i brzozowym. Modułowe konstrukcje tworzą nowoczesne rozwiązania do przechowywania, które możesz wykorzystać do wyposażenia swojego biura. W szczególności możliwości przechowywania książek są liczne i w wielu przypadkach niezwykłe. Dzięki oryginalnemu regałowi rozluźnisz wyposażenie swojego biura.

Stwórz miejsce do pracy w salonie lub sypialni

Dzięki praktycznym meblom domowe biuro można bez większego wysiłku i w sposób oszczędzający miejsce urządzić również w salonie lub sypialni. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli nie masz własnego pokoju lub jeśli potrzebujesz miejsca do pracy tylko do celów prywatnych.

Sekretarzyki są wyjątkowo kompaktowe i oferują miejsce do przechowywania dzięki szufladom, wysuwanym panelom i podwójnym półkom. Niektóre sekretarzyki można złożyć po pracy. Po zakończeniu pracy wystarczy złożyć sekretarzyk, a domowe biuro „znika” w mgnieniu oka. Kompaktowe, eleganckie rozwiązania pozwalają ograniczyć miejsce pracy do niewielkiej przestrzeni, nie pozbawiając salonu przytulności, a Ciebie relaksu. Producenci  produkują nie tylko inteligentne meble biurowe, ale także meble do salonu. Jeśli meble są wykonane pomysłowo, to obszar roboczy jest prawie niewidoczny.

Prostą alternatywą jest parawan lub ścianka działowa, za pomocą której można łatwo oddzielić kącik do pracy od części dziennej. Zaleta: książki i dokumenty można po prostu zostawić po pracy i nie będą przeszkadzały. Klasyczną ściankę działową z filcowym ekranem znajdziesz u kreatywnych producentów.

Zwłaszcza jeśli miejsce pracy znajduje się w salonie lub sypialni, przybory biurowe, takie jak teczki, długopisy i urządzenia elektroniczne, nie powinny zakłócać obrazu. Poszukaj więc zamykanych półek, przegródek na kable i szuflad, w których możesz przechowywać drobiazgi – wszystko musi być w zasięgu ręki przy biurku.

Stwórz porządek i atmosferę dzięki odpowiednim akcesoriom

Biurko, krzesło i półka to za mało. Praca biurowa generuje szeroką gamę drobnych przedmiotów. Zamiast chować je za drzwiczkami szafek, długopisy i narzędzia można czasami pięknie prezentować z odpowiednimi akcesoriami biurowymi. Dzięki szerokiej gamie schowków, eleganckich tacek na akta i fantazyjnym organizerom najważniejsze przybory są zawsze w zasięgu ręki. Do ważnych notatek idealne są tablice korkowe lub paski magnetyczne.

Producenci już dawno zajęli się tematem wyposażenia biur i opracowali własne kolekcje biurowe do organizacji pracy przy biurku w domu – nietuzinkowe designerskie przedmioty, które sprawiają, że praca staje się przyjemnością.

Badania pokazują, że zieleń w miejscu pracy zwiększa produktywność i koncentrację. Tak więc w miejscu pracy w domu nie powinno zabraknąć jednej lub dwóch roślin. Odkryj funkcjonalne i piękne doniczki w naszym sklepie!

Tekst artykułu przygotowano przy współpracy z klientem https://tomaszewski.pl/do-biura/

Dodaj komentarz