Pięć wspaniałych pomysłów na chodniki ogrodowe dla Twojego domu

0

Tego lata nie zostawiaj swoich rabatów kwiatowych bez chodników, które ułatwią Ci pielęgnację i spacer relaksacyjny. Weź kilka naszych wspaniałych pomysłów i urzeczywistnij swoje marzenia.

chodnik wokół kląbu

1.  Zrób pierwszy krok

Chodniki są zawsze modne. Przemawiają do wszystkich – zwłaszcza dzieci. Uwielbiają używać ich do swoich letnich obrazów rysowanych kredą!

Kamienie występują w różnych kolorach. Możesz wybrać te, które najbardziej pasuje do Twojego stylu.

Składające się z dużych kamieni ułożonych w żwirze, chodniki te pozwalają na większą kreatywność i elastyczność w projektowaniu podwórka. Możesz ułożyć żwir w dowolnym kształcie.

Możesz również zdecydować, czy Twój chodnik będzie pojedynczy, czy też pomieści dwie osoby obok siebie na spokojnym spacerze. Ścieżki pojedynczych chodników są zwykle używane jako ścieżki dostępu na przykład z boku domu lub do szopy.

2.  Prowadź drogę

W ścieżkach ogrodowych nie chodzi o dotarcie z punktu A do punktu B. Chodzi o czerpanie przyjemności z podróży.

Kręte ścieżki przez malownicze ogrody są dla Ciebie zdrowe. Pomagają  odpocząć Twojemu mózgowi. Stwórz spokój w swoim przydomowym ogrodzie, korzystając z zakrzywionej ścieżki.

Zakrzywione chodniki dają poczucie spokoju. Mogą również pomóc małym podwórkom poczuć się większymi, ponieważ wydłużają przestrzeń do chodzenia. Te nieformalne ścieżki najlepiej sprawdzają się w otoczeniu bujnej roślinności. Rośliny o wysokości od 1,8 m do 2 m są dobrze dopasowane.

Wypróbuj duże, puszyste rośliny, takie jak lawenda lub trawa mondo, aby urozmaicić swoją spokojną przestrzeń ogrodową.

3.  Pozostań na prostej i wąskiej

Proste chodniki nadają bardziej formalnej atmosfery. Dobrze komponują się z domami w stylu kolonialnym i większymi podwórkami, choć mogą dobrze współgrać z każdą przestrzenią.

Pochyl się w stronę roślin, które możesz przycinać i układać. Żywopłoty skrzynkowe i wyrzeźbione topiary dobrze komponują się z ostrymi i czystymi liniami prostego chodnika.

Aby zwiększyć zainteresowanie, rozważ kratę pokrytą kolorowymi kwiatami. Osoby z większymi podwórkami mogą zainwestować w oczko wodne lub mały staw.

Małe podwórko? Ustawienie kostki po przekątnej wydłuży przestrzeń. Możesz nawet wyhodować między nimi mech, aby uzyskać wyrafinowany wygląd.

4.  Wybierz swoją paletę

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się stworzyć ogród zen, czy ogród inspirowany Wersalem, ważne jest, aby wybrać materiały, które pasują do Twojego motywu.

Różne kształty, tekstury i kolory kamienia mogą dawać inne wrażenie. Aby uzyskać przytulne wrażenie, dodaj dużo tekstury, asymetryczne kształty i głęboki, bogaty kolor.

Idziesz formalnie? Wypróbuj kanciaste, płaskie kostki w neutralnym odcieniu.

5.  Wymieszaj to

Niektóre z najlepszych ogrodów to mieszanka stylów. Spróbuj złamać zasady. Mieszaj tekstury i kolory (takie jak gładki łupek i czerwona cegła), aby uzyskać zaskakująco satysfakcjonujący efekt kolorystyczny.

Czy wiesz, że żwir ma różne kolory? Połącz jasne, niekonwencjonalne kolory i wzory, aby zwiększyć swoją kreatywność.

Dodając kilka kostek brukowych na chodnik, możesz przekształcić ogród w przestrzeń wartą podziwu. Nie ma lepszego czasu niż teraz, aby zacząć tworzyć ogród swoich marzeń.

Czy czujesz się zainspirowany? Bez względu na to, jaką masz przestrzeń, możesz stworzyć coś niesamowitego!

Dodaj komentarz