Nie bójmy się tapet! Potrafią ożywić wnętrze naszego mieszkania

0

Masz dość ścian w tym samym kolorze? Szukasz zmian, ale nie wiesz od czego zacząć? Tapety mogą być dobrym rozwiązaniem dla Twojego domu. Mogą dodać luksusowy akcent do Twojego ciepłego gniazdka.

tapeta w salonie

Dodaj stylu swojemu domowi

Dlaczego warto wybrać tapety? Trendy mówią jasno, są IN. Są również bezobsługowe i mogą służyć latami. Możemy umieścić je tylko na jednej ścianie, ten trend widać w wielu mieszkaniach przeznaczonych  na sprzedaż. To najszybszy i najłatwiejszy sposób na dodanie stylu do każdego domu. Przez większość czasu trudno sobie wyobrazić, jak wybrana przez nas designerska tapeta będzie wyglądać w naszym domu. Aby ułatwić wybór, wiele marek udostępnia wystawy symulujące  tapety w różnych typach pomieszczeń. Czasami nawet stwarzają spersonalizowany obraz określonej przestrzeni z określoną tapetą!

Zalety korzystania z tapet

Fototapety pozwalają stworzyć swoją wyjątkową przestrzeń. Istnieje ogromna różnorodność opcji dekorowania, możemy wybierać spośród wielu kolorów, wzorów, możemy nawet stworzyć własną grafikę. Zawsze wybieramy tapetę, która naprawdę do nas przemawia i pomoże nam uczynić nasz dom bardziej eleganckim.

Kolejną zaletą jest trwałość. Mogą wytrzymać wiele lat bez konieczności ich wymiany. Większość tapet wytrzymuje od 10 do 15 lat, w przeciwieństwie do farby, którą trzeba odnowić po kilku latach.

Tapety są proste w użyciu. Mogą być instalowane przez profesjonalistę lub przez nas samych. Pomagają również ukryć niedoskonałości ścian lub zapobiegają uszkodzeniom i niedoskonałościom.

Wady używania tapet

To naprawdę zależy od tego, jak często chcemy zmieniać projekt naszego domu. Style przychodzą i odchodzą. Musimy mądrze wybierać, jeśli nie chcemy odświeżać wyglądu pokoju co kilka lat.

Zwykle ich nakładanie i usuwanie zajmuje więcej czasu. Zwłaszcza jeśli pokryjemy warstwę po warstwie większą ilością tapety; trudniej będzie je usunąć. Ich wymiana może kosztować dużo pieniędzy i wysiłku. Zwykłe tapety nie lubią wilgoci. Do łazienki i kuchni warto wybrać specjalną zmywalną tapetę winylową.

Aby uzyskać więcej inspiracji, sprawdź nasze inne artykuły, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie

Dodaj komentarz