Zmiana stylu wystroju domu przy ograniczonym budżecie

0

Ostatnio dość często zastanawiamy się pytając o to, jak zmienić styl lub klimat swojego domu przy ograniczonym budżecie.

nowy styl naszego domu

Wielu z nas śledzi wiele blogów tematycznych i zastanawia się jak zrobić by nasz dom w krótkim czasie ewoluował od kolorowego stylu boho glam do bardziej subtelnego i neutralnego. Z reguły nienawidzimy stylów etykietowania, ponieważ uważamy, że nie ma żadnych zasad dekorowania i nie lubimy być wpychani do pudełka. Dekorujemy przedmiotami swój dom, które kochamy, nawet jeśli nie pasują do określonej etykiety.

Z reguły przejście następuje stopniowo, bez myślenia o tym. Nadal bardzo kochamy kolorowe style, ale teraz czujemy się o wiele wygodniej, jak rzeczy są uporządkowane. Zawsze porównujemy swój dom do trendów modowych, a sposób, w jaki urządzamy, odzwierciedla również garderobę w naszej szafie, więc myślimy, że to duży powód, dla którego czujemy się bardziej komfortowo w swoim domu takim, jakim jest teraz.

Uważamy, że punktem zwrotnym może być pojawienie się naszego domu w magazynie – Zrób to sam. Kiedy zobaczymy zdjęcia w magazynie, uderzy nas „wow, to wcale nie my”. Projektanci graficzni i redaktorzy tego typu publikacji podkręcają nasycenie kolorów na dodatek, że dodatki są już dość kolorowe. Stylistka dodała też kilka rzeczy, które nie były nasze i dodała jeszcze więcej koloru.

Zmieniamy styl naszego domu

Od tego momentu zaczynamy powoli usuwać naprawdę kolorowe przedmioty z naszego domu i przechodzimy do bardziej „pogodnego dla nas” wystroju. To z pewnością coś innego dla każdej osoby.

Z reguły mamy szczęście, że zawsze zdobimy bardzo neutralną bazę, co oznacza, że ​​droższe przedmioty będą uniwersalne i będą miały neutralny kolor, co ułatwi ich użycie przy zmianie stylu wystroju domu.

Klucze są zawsze takie same w naszym salonie i nawet nie musimy zmieniać koloru ścian, który jest muszelkowy Valspar nawiasem mówiąc. Wszystko, co zmienimy, to dywan, zasłony, dzieła sztuki, poduszki, lampa i akcesoria.

Obecnie trzymamy się stonowanych niebieskich odcieni i czarno-białych wzorów, które uwielbiamy od dziecka.

Nasza sypialnia to kolejny przykład, w którym najważniejsze meble pozostały niezmienione, a zmieniły się tylko dodatki. To jak gra w „Szpieguję”, w której zakreślasz rzeczy, które się zmieniły. (Kolor ściany to skaliste blefy autorstwa Valspara słońce wpadające do pokoju sprawia, że ​​wygląda inaczej, ale tak naprawdę jest to ten sam kolor ściany)

Nasza strefa kominkowa to przykład, w którym wszystko się zmieniło, ale nadal jest to subtelna zmiana.

A w naszej jadalni też prawie wszystko się zmieniło i obecnie znów to zmieniamy.

Ale co, jeśli nie mamy neutralnej i wszechstronnej bazy, w której możemy po prostu zmienić akcesoria?

Przejście z jednego stylu na inny nie jest tak trudne, jak niektórzy mogą sądzić, a na pewno nie jest i nie powinno iść z dnia na dzień. Rozpoczynamy proces powoli, aby móc włączyć przedmioty, które naprawdę kochamy, ponieważ jest to najważniejsza rzecz podczas dekorowania domu.

Usuwamy akcesoria

Zwykle usuwamy wszystko z pokoju, aby zacząć od nowa, ale pozostawiamy główne meble, aby zobaczyć, jak się czują. Zdejmujemy dywan, zasłony, lampy i akcesoria i zobaczymy, co mamy jako bazę. Czasami przedmioty, o których myśleliśmy, że są znienawidzone, wyglądają inaczej w nowym świetle.
Na przykład nasz stolik do kawy, a nie to, co ludzie umieściliby w domu ze zniszczoną skórą i wyblakłymi drewnianymi krzesłami, ale i tak działa. Naprawdę nie musimy wszystkiego wyrzucać.
Zwykle nie umieszczamy z powrotem w pokoju elementów, których naprawdę nie lubimy. Misją jest zastąpienie tych elementów.

Zawsze jednak pamiętamy, że nie musimy przestrzegać żadnych zasad dekorowania. Zobacz, jak  to Ci się podoba?

Sprzedaj, aby pozyskać gotówkę!!!

To jedna z naszych ulubionych i najważniejszych rzeczy, a także oczywista dla każdego, gdy staramy się znaleźć fundusze na zmianę stylu swojego domu. Uwielbiamy odsprzedawać niektóre z naszych elementów, aby mieć gotówkę do wydania na inne elementy wystroju domu.  Nie bądźmy szybkim darczyńcą. Dajmy sobie kilka tygodni lub miesięcy, będziemy szczęśliwi, że to zrobiliśmy. I nie celujemy zbyt wysoko, dobrze wyceniając przedmioty.

Inwestujemy w kluczowe elementy, które są neutralne

Trzymamy się kupowania neutralnych i klasycznych elementów, które mogą łatwo przejść do nowego stylu. Nasze łóżko, sofa i stoliki to klasyczne elementy i można je udekorować, aby wyglądały zupełnie inaczej za pomocą akcesoriów.
Chcemy czasami kupić zabawnie wydrukowaną i niepowtarzalną sofę, ale wiemy, że nie mamy budżetu na zmianę tego elementu.

Inną neutralną podstawą dla większości, która nadaje charakter i może się zmieniać, są detale architektoniczne, które występują w formie listew. Teraz prosty remont obudowy kominka nie będzie drogi, ale doda wiele do ogólnego wyglądu. Wcześniej możemy dodać listwy koronowe, a później listwy ścienne do jadalni.

Nasze ulubione klasyczne dwupoziomowe szklane stoliki kawowe, ulubione sofy, nasz ulubiony neutralny i uniwersalny dywan  i nasze ulubione czarno-białe zasłony będą  dobre i inaczej będziemy na nie patrzeć.

Tworzymy listy zakupowe

Uwielbiamy siłę dobrej listy i cele, które tworzą.

Zrób listę przedmiotów, które chcesz sprzedać lub przekazać.
Zrób także listę przedmiotów, które chcesz zdobyć, takich jak niektóre poduszki i akcesoria. Ta lista może zostać rozszerzona na tablicę Pinterest dla każdego pokoju z inspirującymi zdjęciami. Moim zdaniem tablica na Pinterest to lista, która może pomóc nam osiągnąć swój cel dekoracyjny.

Czuję, że to jest coś, czego wszyscy już oczekują i już wiedzą, ale moim zadaniem jest kupić wkładki Ikea, a potem po prostu kupić okładki albo na Etsy , albo w H&M , ponieważ mogę je o wiele łatwiej przechowywać i zazwyczaj są tańsze. Chociaż możemy zaszaleć  i kupić piękne poszewki i poduszki na Etsy, których wcale nie będziemy żałować. Poduszki zawsze wywierają największy wpływ przy zmianie stylu wystroju domu.

Wykorzystaj swój własny dom i poddasze

Z natury jesteśmy zbieraczami i nie boimy się do tego przyznać. Cieszymy się, że trzymamy swoje ulubione rzeczy i przechowujemy je na strychu, a gdy zaczyna się nam chcieć przeprowadzić remont, przed zakupem czegokolwiek innego zaglądamy na strych. Pomaga nam to wiele razy. Wiemy, że jest to trochę sprzeczne z wcześniejszymi ustaleniami o sprzedaży rzeczy. Zawsze najważniejszym czynnikiem decydującym jest decydowanie, czy przedmiot jest sentymentalny, czy nie. Jeśli tak, to zatrzymujemy, jeśli nie, to sprzedajemy.

Często odwiedzamy sklepy dyskontowe

Dla większości to znowu oczywiste, sądzimy, że większość ludzi postrzega to w ten sposób, ponieważ potrzebujemy cierpliwości. To klucz!  Nie dzieje się to z dnia na dzień, ale nieustannie odwiedzamy swoje ulubione sklepy. Pamiętamy, że mamy listę i inspirację, ale czasami może to też być pęd za czymś nowym. Czasami wydaje nam się, że wiemy dokładnie, czego chcemy, ale potem widzimy w sklepie coś, czego nie wiedzieliśmy wcześniej i chcemy to mieć za wszelką cenę, w końcu tak to bardzo kochamy. Ten kawałek zmienia kierunek, który początkowo planowaliśmy. Ale co tam!
Uwielbiamy być elastycznymi, ale wiem też, że to stresuje innych ludzi, ponieważ mają problemy z podjęciem decyzji.
Zaletą takich sklepów jest to, że możemy kupować rzeczy, wypróbowywać je w domu i zwracać, jeśli nas nie uszczęśliwiają, jak myśleliśmy wcześniej.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy każdemu z Was, którzy borykają się ze zmianą wystroju swojego domu. Jeśli czegoś zapomnieliśmy, a masz więcej pytań, zadaj je w komentarzach poniżej, abyśmy mogli zaktualizować nasz post. I jak zawsze udostępniaj na Pintereście, aby inni mogli zobaczyć i dołączyć do rozmowy!

Świetnym pomysłem na udekorowanie czy też odświeżenie każdej domowej przestrzeni jest wybór Ledonu, nowoczesnego neonu w formie napisu lub praktycznie dowolnego kształtu. Sprawdzi się idealnie zarówno w salonie, kuchni, przedpokoju, jak również pokoju dziecka czy na tarasie.

Dodaj komentarz