Przy wyborze donicy domowej czerp inspirację z kwiaciarni

0

Zaglądając w okna kwiaciarni można znaleźć nieskończone inspiracje do aranżacji roślin w domu. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami wykradzionymi profesjonalistom, aby nadać domowej przystani zielony niezwykły akcent.

inspirujace-dekoracje-donu-rodem-z-kwiaciarni

Podziwianie witryn kwiaciarni to trochę jak zanurzenie się w zaczarowanym świecie. Nawet bez dużej różnorodności kwiatów możliwe jest odtworzenie oryginalnych zielonych zakątków w przestrzeni domowej dzięki donicom wewnętrznym, które są wynikiem starannej selekcji.

Czerp inspirację z kwiaciarni przy wyborze donicy domowej

Przykładem mogą być głowy Moro i Malandriny. Są wykonywane ręcznie przez włoskiego rzemieślnika Germana Scapellato, który chciał, aby słynne rzeźby typowe dla tradycji sycylijskiej były współczesne. Wyróżniają się żywiołowymi konotacjami, czarnymi dla wąsów Moro i czerwonymi dla ust Malandriny.

Kiedyś używane do przechowywania aromatycznych ziół, przypraw i proszków, praktyczne, ale przede wszystkim ozdobne, są zabytkowe słoje apteczne. Podobnie jak poprzednie wykonane z ceramiki. Istnieją różne kształty i rozmiary w kolorach od białego do niebieskiego, po intensywny błękit mniejszych butelek. W tym przypadku doniczki vintage są dobrą metodą poszukiwań.

Donice na sznurkach pod sufitem w naszej przestrzeni mieszkalnej

Jeśli konieczne jest usunięcie roślin z ziemi, możemy dążyć do zawieszenia ich pod sufitem. Przeplatające się druciki tworzące geometryczne wzory, kwietniki z makramy to zdecydowanie oryginalny wybór. Arabska technika polegająca na wykorzystaniu sznurków, nici bawełnianych lub jedwabnych do tworzenia doniczek do zawieszenia pod sufitem. Są też wiszące ozdoby ze szkła i sznurka, czy szklane kule przywiązane nitką, na których możemy ułożyć nasze rośliny.

Z kolei terraria miedziane, dzięki swojemu nietypowemu kształtowi, są wspaniałym klasykiem dekoracji florystycznych. Są geometryczne i precyzyjne do umieszczenia z każdej strony w zależności od zawartych w nich roślin. Idealne do sukulentów, kaktusów lub roślin powietrznych. Mogą służyć do dekoracji stołu, biurka, półek.

Wreszcie, jeśli styl domu jest bardziej nordycki i minimalistyczny, doskonale sprawdzą się szklane wazony wzbogacone bardzo oryginalnym spodkiem z kawałka pnia drzewa lub donice w neutralnych kolorach z polietylenu, materiału łączącego w sobie lekkość plastiku i porowaty aspekt betonu odpowiedni do prezentacji palmy areka w salonie.

Dodaj komentarz