Tanio upiększ balkon – kreatywne pomysły na małym budżecie

0

Dzięki odpowiednim pomysłom Twój balkon może stać się salonem na świeżym powietrzu. Możesz to zrobić mając niewiele pieniędzy. Po prostu musisz być trochę kreatywny.

jak-urzadzic-balkon-w-bloku-w-niewielkim-budzecie

Każdy, kto ma mieszkanie w mieście, zwykle tęskni za małym skrawkiem zieleni, gdzie można naprawdę odpocząć i cieszyć się słońcem. Niestety nie każdy ma szczęście i nie każdy posiada ogród. Możesz być naprawdę szczęśliwy, jeśli Twoje mieszkanie ma balkon. Tutaj również możesz pozwolić słońcu świecić na twarz i cieszyć się ciepłymi temperaturami.

Oczywiście dobre samopoczucie i odprężenie działa tylko wtedy, gdy balkon jest wygodnie umeblowany. Ale to nie znaczy, że musisz kupować drogie meble wypoczynkowe i ekstrawaganckie elementy dekoracyjne, aby balkon był wygodny. W rzeczywistości nie musisz inwestować dużo pieniędzy. Jeśli masz trochę talentu i sprawne ręce, możesz wyczarować piękny salon na świeżym powietrzu za niewielkie pieniądze. Skorzystaj z naszych pomysłów i sugestii.

Możecie to wszystko zrobić sami!

Meble balkonowe wykonane z europalet

Myli się ten, kto myśli, że meble balkonowe zawsze są wykonane z technorattanu lub aluminium i trzeba je stanowczo kupić. Z łatwością wykonasz też samodzielnie meble balkonowe – na przykład z drewnianych palet. W każdym razie jest to w tej chwili absolutnie modne. Nie tylko dlatego, że meble ogrodowe wykonane z drewnianych palet mają w sobie coś wyjątkowego, ale także dlatego, że są one tanie w produkcji.

W zasadzie wystarczy kilka śrubek, pianka i poszewki na poduszki. Możesz samodzielnie uszyć pokrowce. Zobaczysz, jak całość efektownie będzie wyglądała.

Ekran prywatności na Twoim balkonie

Jeśli chcesz trzymać wścibskie oczy z dala od balkonu, musisz ukryć balustradę balkonu. Działa to najlepiej na przykład z matami z technorattanu, a można je dostać za jedyne 48,00 złotych. Jeśli wolisz bardziej naturalne, możesz również posadzić w doniczkach wyżej rosnące kwiaty lub krzewy, a następnie położyć je na ziemi.

Jeśli balustrada balkonowa składa się z pewnego rodzaju kraty, można oczywiście zastosować również rośliny pnące, takie jak powój rurkowy.

Mini staw wodny na balkonie

Latem najpiękniej jest siedzieć nad wodą. Jeśli nie zawsze uda Ci się to zrobić w plenerze, możesz przynieść wodę do domu w formie mini stawu na balkon. Do tego przedsięwzięcia nie potrzebujesz wiele. Wystarczy wiadro murarskie, żwir, kamienie, doniczka do oczka wodnego i rośliny wodne.

  • Weź wiadro murarskie i wypełnij warstwę żwiru na dnie. Potem przychodzą białe kamyki, ponieważ wyglądają szczególnie pięknie.
  • Teraz weź doniczkę do stawu i napełnij ją białymi kamieniami na dnie. Następnie połóż rośliny stawowe na wierzchu, a resztę wypełnij kamieniami. Dzięki temu rośliny w stawie pozostają na miejscu.
  • Teraz możesz umieścić rośliny stawowe w wiadrze, a następnie napełnić je wodą. Mini staw jest gotowy.
  • Jeśli chcesz, możesz umieścić rośliny wokół stawu, aby nie było od razu oczywiste, że jest to wiadro murarskie. Możesz go również pokryć ciętą matą bambusową lub tkaniną jutową.

Alternatywnie możesz stworzyć mini staw w beczce, lub kupić gotowe oczko wodne.

Półka balkonowa wykonana ze skrzynek na owoce

Kolejnym razem, gdy pójdziesz na zakupy, miej oko na drewniane skrzynki na owoce. Te i tak są zwykle wyrzucane. Więc po prostu zapytaj, czy możesz je dostać. To samo dotyczy skrzynek na wino. Następnie możesz je zamocować na ścianie balkonu i stworzyłeś świetną półkę ścienną. Do ściany można również przykręcić pojedyncze pudełka na owoce. Jeśli chcesz, możesz wcześniej pokolorować pudełka.

Doniczki w puszkach na podłodze balkonu

Oczywiście nie musisz kupować doniczek. Możesz je łatwo zrobić samemu z puszek. Puszki umyć, dobrze wysuszyć, a następnie pomalować lub spryskać farbą. Twoja wyobraźnia nie ma granic, jeśli chodzi o projektowanie. Za pomocą niewielkich środków można szybko i łatwo sprawić, by balkon lub taras był przytulny, a jednocześnie niedrogi.

Lampiony z puszek i słoików zdobią balkon

Z puszek można też wyczarować lampiony. W tym celu należy jednak użyć wkrętarki akumulatorowej z odpowiednim zestawem bitów i wywiercić otwory i wyciąć wzór w puszkach. Potem dodać kolor i lampiony są gotowe.

Możesz też wziąć słoiki po konserwach i przerobić je na lampiony. Po prostu udekoruj dna stoików za pomocą decoupage, farby lub lodu w sprayu. Możesz też przykleić na ich powierzchni muszelki lub sztuczne kwiaty. Po prostu puść wodze fantazji.

Wnioski:

Jak widać, aby wygodnie przygotować balkon, nie potrzeba dużo pieniędzy. Po prostu musisz być trochę kreatywny. Tym sposobem możesz nawet zaprojektować cały ogród za niewielkie pieniądze lub przywrócić mu nowy wygląd. W końcu po zimie zawsze jest coś do zrobienia. Kilka pomysłów za niewielkie pieniądze, dzięki którym można urozmaicić swoją zieloną oazę i stworzyć ogród księżycowy widoczny nocą. Na Pintereście można znaleźć wiele kreatywnych pomysłów na samodzielne wykonanie dekoracji ogrodu balkonowego.

Dodaj komentarz