Projekt ogrodu – pomysły i inspiracje

Projekt ogrodu – pomysły i inspiracje

Jakie są style ogrodowe?

Własny ogród to miejsce odosobnienia, w którym można naładować rezerwy energii i projekt, który można cały czas twórczo rozbudowywać. Na przykład, kto pragnie mieć ogród w stylu Śródziemnym, można korzystać z elementów śródziemnomorskich , takich jak doniczki z terakoty i koryta lawendy z atmosferą wakacyjnego klimatu. Klasyczny ogród z drugiej strony, może być trudno sobie wyobrazić bez grilla i przytulnej atmosfery. Odrobina dzikości czeka w naturalnych ogrodach, a zabawne elementy tworzą romantyczne wrażenie. Z drugiej strony wyraźne linie i minimalistyczny design wydają się nowoczesne.

Własnoręcznie wykonane siedzenia

Śródziemnomorski ogród również sprawia, że czujesz się jak byłbyś na wakacjach w domu. Na taras z drewna lub naturalnego piaskowca zapraszają rustykalne meble ogrodowe, do picia czerwone wino. Ściany z piaskowca wokół stawów i piękne nasadzenia w  podwyższonych rabatach z drzewami oliwnymi,  ścieżkami z rozmarynem i lawendą oraz miejscami siedzącymi, na których cień zapewniają parasole.

Stylowa ochrona przeciwsłoneczna

Klasyczny ogród jest łatwy w pielęgnacji, a jednocześnie przytulny . Zastosowanie drewna i kamienia tworzy prosty, ciepły wygląd, którego dopełnieniem są łatwe w pielęgnacji, kwitnące byliny i krzewy na ceglanych rabatach. Miejsce na grilla, meble ogrodowe z technorattanu i huśtawka Hollywood tworzą idealne miejsce na towarzyskie wieczory w wymarzonym ogrodzie.

Ogród naturalny

Jeśli szukasz ciszy i spokoju na łonie natury podczas spacerów, możesz to znaleźć w ogrodzie. Naturalny ogród z dzikich kwiatów, kolorowych kwitnących krzewów z ogrodzeniem pastwisk jest szczególnie łatwy w pielęgnacji, a jego bujna, dzika zieleń zaprasza nie tylko ludzi, ale także zwierząt do odpoczynku. Ogród korzysta z materiałów takich jak drewno czy kamień naturalny , ponieważ nie zaburzają one ogólnego naturalnego wyglądu, a raczej płynnie wtapiają się w otoczenie. Staw może również służyć jako specjalna oaza dobrego samopoczucia.

Romantyczny ogród

Romantyczny ogród pozostawia dużo miejsca na zabawne rzeczy. Box drzewa ciętego do kształtu, wiszące rośliny, bujne rabaty z roślin ozdobnych i mnóstwo dekoracji, których nie ma tu zbyt wiele. Dlatego dobrym pomysłem jest na przykład nadanie starym przedmiotom nowego połysku za pomocą farby. Posadzone trejaże niczym piękne żaluzje tworzą klimat wiejskiego domu.

Nowoczesny ogród

Nowoczesny ogród jest bardzo prosty, wyraziste kształty i starannie rozmieszczone akcenty tworzą wrażenie prostoty i elegancji, którą można wzmocnić stosując jako posadzkę duże płyty betonowe . Płaskie płyty prowadzą zwiedzających po prostych liniach przez ogród i inne luksusowe elementy, takie jak basen.

Dodaj komentarz