Mozaika heksagonalna, czyli najnowszy wnętrzarski krzyk mody

0

Mozaika heksagonalna, czyli innymi słowy „mozaika plaster miodu” to rozwiązanie, które z zawrotnym tempem wbija się na wszystkie wnętrzarskie top-listy. Nie jest to nic dziwnego, gdyż to bardzo uniwersalna ozdoba, która może być z powodzeniem wykorzystana na całej ścianie, jej części a nawet w formie pojedynczych heksagonów rozmieszczonych gdzieniegdzie na ścianie. Poznaj najlepsze sposoby, na jakie można wykorzystać mozaikę heksagonalną!

mozaika heksogenalna na ścianie łazienki

Mozaika heksagonalna – do łazienki, kuchni czy salonu?

Mozaika sześciokątna jest chętnie wykorzystywana przez projektantów wnętrz głównie dzięki jej uniwersalności. Na rynku występuje zarówno wiele jej wersji kolorystycznych, jak i kształtów czy rozmiarów, nie będzie więc problemem dopasowania mozaiki heksagonalnej do potrzeb Twojego wnętrza, niezależnie czy chodzi o salon, kuchnię czy łazienkę. W jaki sposób możemy użyć tego trendu aranżacyjnego, by dodać naszemu mieszkaniu nieco kolorytu? Jest na to kilka sprawdzonych sposobów. 

Drobna mozaika sześciokątna

Mozaikę (heksagon) możemy łączyć ze sobą w praktycznie dowolny sposób ze względu na kształt pojedynczych elementów. Jednym ze sposobów użycia mozaiki heksagonalnej może być pokrycie całej ściany lub jej części drobnymi plastrami miodu. Opcję te docenią zwłaszcza miłośnicy minimalistycznego wystroju, ponieważ ściana zachowa jednolity kolor, ale nie będzie nudna dzięki wzorzystej, sześciokątnej mozaice. Taka aranżacja szczególnie sprawdzi się w łazience, gdzie może posłużyć jako wypełnienie całej powierzchni ściennej bądź tylko jej miejscowe przełamanie.

Duża mozaika w kształcie plastra miodu

Duże heksagony mogą mieć zastosowanie choćby w salonie, gdzie z powodzeniem spełnią dwie funkcje – z jednej strony uchronią naszą ścianę przed zabrudzeniami czy uszkodzeniami, z drugiej wprowadzą nieco ciepła i przytulności do naszego wnętrza. Jeśli zdecydujemy się na plastry miodu, możemy łatwo je ściągnąć i wymienić w przypadku, gdy ulegną jakiemuś uszkodzeniu. Wybierając mozaikę heksagonalną, pamiętajmy, że najważniejsza jest jakość. Dzięki temu gwarantujemy sobie, że ta nie odpadnie czy nie zniszczy się po roku na naszej ścianie. Warto jest postawić na sprawdzonych dostawców, takich jak https://listwy.online/mozaiki-heksagon/. Zakupy w zaufanym miejscu będą stanowić gwarancję, że produkty będą spełniać oczekiwania i wszelkie standardy w zakresie trwałości czy wyglądu.

Pojedyncze plastry miodu na ścianie

Pojedyncze, wielkie sześciokąty to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się szczególnie w minimalistycznych wnętrzach, aby przełamać ich jednolity wydźwięk. Duży wybór mozaiki heksagonalnej pod względem kolorystycznym sprawia, że wpasuje się zarówno do cieplejszych, przytulnych wnętrz, jak i bardziej surowych pomieszczeń skandynawskich. Jako fakturę naszych sześciokątów możemy wybrać błyszczące złoto, matową stal lub strukturę przypominającą plastik. Każda z nich inaczej sprawdzi się w pomieszczeniu, więc najlepiej jest trochę poeksperymentować, zanim dobierzemy idealny dla nas rodzaj mozaiki sześciokątnej. 

Dodaj komentarz