Rozwijaj się dzięki hydroponicznemu ogrodnictwu

0
hydroponika w ogrodnictwie

W ciągu ostatnich kilku lat hydroponika stała się popularnym sposobem szybkiego i wydajnego uprawiania ogrodu . Dzięki niskiej barierze wejścia z łatwością założysz ogród hydroponiczny. Wszystko, czego potrzebujesz do swojego nowego ogrodu, to odpowiedni system, atmosfera i gleba. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak możesz zacząć ogrodnictwo już dziś? Czytaj dalej.

Wybierz swój system

Pierwszym krokiem w uprawie Twojej nowej, wspaniałej zieleni jest wybór odpowiedniego rodzaju systemu.

Tradycyjne ogrodnictwo może wymagać nieco mniej badań, ale wyniki nie są tak mocne. Znalezienie odpowiednich systemów hydroponicznych zajmie trochę więcej czasu, ale będzie tego warte.

Zanim zaczniesz wybierać swój system, przyjrzyjmy się dwóm podstawowym systemom hydroponicznym.

Systemy oparte na mediach wykorzystują płynącą wodę, pozwalają roślinom swobodnie kołysać się.

Porównywalnie, system na bazie stojącej wody jest dokładnie tym, o czym myślisz. Jest to najbliższa metoda ogrodnictwa „roślina w doniczce”. Może również używać płynącej wody, ale zależy to od tego, co chcesz uprawiać. Oba systemy mają swoje unikalne zestawy korzyści.

Wybierz najlepszy system dla swoich potrzeb, biorąc pod uwagę kilka poniższych czynników.

  • Po pierwsze, co próbujesz wyhodować? Istnieją pewne systemy, które lepiej nadają się do określonych roślin i warzyw. Na przykład sałata ma tendencję do lepszego wzrostu w środowisku medialnym.
  • Dalej, gdzie się rozwijasz? Jeśli zamierzasz uprawiać w szklarni, będziesz potrzebować innego systemu niż w przypadku uprawy na tarasie lub na chodniku.
  • Wreszcie, jakie są twoje zasoby? Obejmuje to atmosferę, obszar uprawy i rodzaje gleby.

Znalezienie odpowiedniego środowiska

Wspaniałą rzeczą w ogrodnictwie hydroponicznym jest to, że możesz to robić praktycznie wszędzie.

Konfiguracja systemu rzadko jest bardzo inwazyjna, więc nawet jeśli chcesz po prostu wyhodować trochę bazylii na parapecie, możesz to zrobić.

To powiedziawszy, nadal będziesz chciał przestrzegać podstaw tradycyjnego ogrodnictwa.

Upewnij się, że Twoje rośliny mają duży dostęp do bezpośredniego światła słonecznego. W końcu woda to tylko część równania. Nie możesz oczekiwać, że Twoje rośliny będą rosły w słabo oświetlonym miejscu.

Będziesz także chciał upewnić się, że regularnie konserwujesz swój system hydroponiczny. Pociąga to za sobą kilka różnych rzeczy w zależności od używanej metody.

Jeśli na przykład używasz metody kroplowej, upewnij się, że pompy działają zgodnie z przeznaczeniem. To samo można powiedzieć o podobnych metodach, takich jak metoda przypływu i odpływu, a nawet system knota.

Ten ostatni system jest świetny dla osób z napiętym budżetem i niewielką przestrzenią. Wszystko, co musisz zrobić, to kupić knot i pozwolić, by z niego kapało na Twoje rośliny.

Budujesz czy kupujesz?

Jak widać, ogrodnictwo hydroponiczne jest zaskakująco proste. Teraz możesz zadać sobie pytanie, czy kupić system, czy zbudować własny.

Jeśli kupisz system, będziesz dokładnie wiedział, co otrzymujesz. Nie musisz robić dodatkowych badań na temat najlepszych materiałów. Po prostu ustaw swoje rośliny, podlej i obserwuj, jak rosną.

Ale budowanie systemu może być zabawne i sprawić, że projekt będzie bardziej osobisty. Możesz także zbudować system specjalnie dla każdego rodzaju rośliny, którą planujesz uprawiać.

Na co czekasz? Czas zacząć uprawiać! Niezależnie od tego, czy szukasz lepszej jakości powietrza , czy chcesz stworzyć własny ogród, hydroponika ułatwia uprawę.

Dodaj komentarz