Jak chronić rośliny przed mrozem

0

Odkryj różne sposoby ochrony wrażliwych roślin przez zimę w naszym praktycznym przewodniku.

chroń rośliny przed mrozem

Delikatne byliny, okazy i rośliny z pojemników mogą paść zimą ofiarą mrozu, śniegu i ulewnego deszczu. Postępując zgodnie z naszym prostym przewodnikiem, możesz pomóc swoim roślinom przetrwać nawet najtrudniejsze warunki i przedłużyć zbiory swoich jadalnych upraw.

Będziesz potrzebować

  • Polietylen bąbelkowy
  • Runo
  • Klosz
  • Miotła
  • Słoma
  • Grzejnik szklarniowy

Krok 1

Weź miotłę i zrzuć śnieg z roślin, zanim zamarznie. Zapobiega to zwisaniu i łamaniu gałęzi pod ciężarem śniegu. Pamiętaj, aby zrzucić śnieg z żywopłotów i okazów drzew i krzewów, a także z wiecznie zielonych roślin tworzących kopce, takich jak hebe, które ponoszą nieodwracalne szkody w wyniku obfitych opadów śniegu.

Krok 2

Chroń rośliny szklarniowe, wyścielając szklarnię folią bąbelkową i rozważ użycie grzejnika parafinowego, aby utrzymać ciepło najdelikatniejszych roślin. Możesz tworzyć przegrody w szklarni, wykonując „zasłony” z folii bąbelkowej lub polaru ogrodniczego. Po prostu zawieś je na dachu i upewnij się, że sięgają ziemi, a następnie zaklej krawędzie taśmą. Stworzy to mniejsze przestrzenie do ogrzewania w szklarni, oszczędzając pieniądze na rachunkach za ogrzewanie.

Krok 3

Na grządce warzywnej chroń marchew, pasternak i inne rośliny okopowe warstwą słomy, aby ziemia wokół nich nie zamarzała. Umożliwi to dalsze ich zbieranie w razie potrzeby. Umieść klosze nad roślinami sałaty lub zasiej świeże nasiona w zimnej ramce lub nieogrzewanej szklarni.

Krok 4

Przenieś delikatne sukulenty, w tym aeonium, aloes i echeverias, w miejsce wolne od mrozu, w pełnym słońcu, takie jak ogrzewana szklarnia, oranżeria lub parapet od strony południowej. Większość sukulentów przechodzi w okres spoczynku zimą, więc upewnij się, że kompost wyschnie między podlewaniami.

Krok 5

Unikaj chodzenia po trawie w zimie, szczególnie gdy mróz lub śnieg pokrywa trawnik. Jeśli wejdziesz na niego, zauważysz, że ślady twoich stóp utrzymują się, gdy zamarznięte źdźbła trawy łamią się pod stopami. Chodzenie po zamarzniętej ziemi może również prowadzić do zagęszczenia gleby, zwiększając problemy z odwadnianiem i potencjalnie sprzyjając wystąpieniu chorób grzybowych.

Krok 6

Zawiń duże donice w worek jutowy lub folię bąbelkową. Zawiąż go bezpiecznie i zostaw tam przez całą zimę. Jeśli masz duże rośliny doniczkowe, owiń pojemnik grubą warstwą izolacji, aby zapobiec zamarzaniu korzeni. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie donic mrozoodpornych izolowanych od wewnątrz styrodurem lub styropianem.

Dodaj komentarz