Co należy wiedzieć przed zakupem nowego mieszkania?

0

Badania przeprowadzone przez deweloperów pokazują, że aż 60% osób ma pewne zastrzeżenia co do zakupu mieszkania i na pewno wątpliwości kupujących są powszechne w tym sektorze, jak w każdym innym.

Oto lista najważniejszych pozycji, które kupujący powinni rozważyć przed zakupem mieszkania, abyś był bardziej poinformowany i mógł podjąć właściwą decyzję.

Nie ważne jakie miasto Ciebie interesuje, te zasady wszędzie są takie same. Warszawa, Kraków, Poznań czy Ciechocinek. W każdym z tych miast zasady panują takie same!

Zapoznaj się z regulaminem wynajmu krótkoterminowego

Niektórzy deweloperzy nie chcą monitorować przepisów dotyczących wynajmu krótkoterminowego. Oznacza to, że możesz wprowadzić się do mieszkania i zdać sobie sprawę, że otaczają Cię nieruchomości na wynajem krótkoterminowy, które mogą wpłynąć nie tylko na Twoją ciszę i spokój, ale także uniemożliwić wyegzekwowanie odpowiedzialność od firmy wynajmującej. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem, a jeśli nie jest to oczywiste, zapytaj dewelopera lub przedstawiciela handlowego o dalsze wyjaśnienia.  

Poproś o prognozę budżetu na zarządzanie wieloletnie

Większość deweloperów zapewni budżet na zarządzanie eksploatacyjne przez rok po zakończeniu budowy. Ponieważ jednak koszty większości budowniczych są pokrywane w pierwszym roku przez gwarancję usterki, budżet często może być minimalny, a następnie rośnie (czasami znacznie) w drugim i kolejnych latach. Żądanie trzyletniej prognozy budżetu (jako minimum) pozwoli Ci ocenić, w jaki sposób opłaty za eksploatację mogą wzrosnąć w tym okresie, a następnie możesz odpowiednio prognozować swoje wydatki.

Sprawdź, czy są jakieś planowane prace inwestycyjne

W starszych budynkach można dokonać poważnych ulepszeń, takich jak wymiana wind i tym podobne. Jeśli zarząd firmy nie ma wystarczających funduszy rezerwowych, wówczas różnicą w kosztach może obciążyć właścicieli. Znane są przypadek, w którym każdy właściciel mieszkania był zmuszony zapłacić spore pieniądze za modernizację windy z powodu niewystarczających funduszy na pokrycie kosztów. To nieoczekiwany koszt, którego wolałbyś uniknąć!

Sprawdź liczbę miejsc parkingowych dla gości i sposób, w jaki będą one zarządzane

Badania wykazały, że podczas gdy 70% właścicieli mieszkań było zadowolonych ze swoich miejsc parkingowych, to 50% zapłaciłoby więcej za dodatkową zatokę. Głównym problemem jest to, że większość apartamentów z jedną sypialnią ma jedną wnękę, ale w mieszkaniu z dwoma samochodami może mieszkać para. W związku z tym mają tendencję do korzystania z zatok dla gości – co oznacza, że ​​nie ma wtedy wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla gości! Zaleca się, aby przepustki do zatoki dla gości były używane przez zarządcę osiedla i aby parking znajdował się za ogrodzonym obszarem, aby parking dla gości nie był nadużywany.

Ile chcesz zapłacić za opłaty mieszkaniowe?

Wprowadzanie się do mieszkania oszczędza czas i pieniądze – ale jedynym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, są bieżące opłaty miesięczne. Stwierdzono, że na przykład ograniczenie posiadania samochodu może często zrównoważyć koszty opłat mieszkaniowych (oszczędności na konserwacji, paliwie itp.), A jest to jeszcze bardziej opłacalne, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Zastanów się, co jest dla Ciebie istotne, jeśli chodzi o udogodnienia – jeśli nie masz nic przeciwko temu, by nie mieć basenu, siłowni, a nawet windy – to są wszystko koszty, które mogą obniżyć opłaty mieszkaniowe.  

Izolacja akustyczna

Prywatność i izolacja akustyczna to dwa największe problemy kupujących, dlatego ważne jest, aby zapytać o standard budowy ścian – zwłaszcza ścian wspólnych. Wszystkie prace budowlane muszą spełniać lub przewyższać wymagania inspekcji budowlanej. W związku z tym musisz sprawdzić, czy te standardy są po prostu spełniane, czy też są przekraczane. Warto też sprawdzić, czy można przez jakiś czas zostać w budynku, aby ocenić izolację akustyczną budynku i czy spełnia ona Twoje oczekiwania. 

Dodaj komentarz