Co należy wiedzieć przed zakupem nowego mieszkania?

Co należy wiedzieć przed zakupem nowego mieszkania?

 

Oto lista najważniejszych pozycji, które kupujący powinni rozważyć przed zakupem mieszkania, abyś był bardziej poinformowany i mógł podjąć właściwą decyzję.

 

Zapoznaj się z regulaminem wynajmu krótkoterminowego

Niektórzy deweloperzy nie chcą monitorować przepisów dotyczących wynajmu krótkoterminowego. Oznacza to, że możesz wprowadzić się do mieszkania i zdać sobie sprawę, że otaczają Cię nieruchomości na wynajem krótkoterminowy, które mogą wpłynąć nie tylko na Twoją ciszę i spokój, ale także uniemożliwić wyegzekwowanie odpowiedzialność od firmy wynajmującej. Ważne jest, aby dokładnie zapoznać się z regulaminem, a jeśli nie jest to oczywiste, zapytaj dewelopera lub przedstawiciela handlowego o dalsze wyjaśnienia.  

 

Poproś o prognozę budżetu na zarządzanie wieloletnie

Większość deweloperów zapewni budżet na zarządzanie eksploatacyjne przez rok po zakończeniu budowy. Ponieważ jednak koszty większości budowniczych są pokrywane w pierwszym roku przez gwarancję usterki, budżet często może być minimalny, a następnie rośnie (czasami znacznie) w drugim i kolejnych latach. Żądanie trzyletniej prognozy budżetu (jako minimum) pozwoli Ci ocenić, w jaki sposób opłaty za eksploatację mogą wzrosnąć w tym okresie, a następnie możesz odpowiednio prognozować swoje wydatki.

 

Sprawdź, czy są jakieś planowane prace inwestycyjne

 

W starszych budynkach można dokonać poważnych ulepszeń, takich jak wymiana wind i tym podobne. Jeśli zarząd firmy nie ma wystarczających funduszy rezerwowych, wówczas różnicą w kosztach może obciążyć właścicieli. Znane są przypadek, w którym każdy właściciel mieszkania był zmuszony zapłacić spore pieniądze za modernizację windy z powodu niewystarczających funduszy na pokrycie kosztów. To nieoczekiwany koszt, którego wolałbyś uniknąć!

 

Sprawdź liczbę miejsc parkingowych dla gości i sposób, w jaki będą one zarządzane

Badania wykazały, że podczas gdy 70% właścicieli mieszkań było zadowolonych ze swoich miejsc parkingowych, to 50% zapłaciłoby więcej za dodatkową zatokę. Głównym problemem jest to, że większość apartamentów z jedną sypialnią ma jedną wnękę, ale w mieszkaniu z dwoma samochodami może mieszkać para. W związku z tym mają tendencję do korzystania z zatok dla gości – co oznacza, że ​​nie ma wtedy wystarczającej liczby miejsc parkingowych dla gości! Zaleca się, aby przepustki do zatoki dla gości były używane przez zarządcę osiedla i aby parking znajdował się za ogrodzonym obszarem, aby parking dla gości nie był nadużywany.

 

Ile chcesz zapłacić za opłaty mieszkaniowe?

 

Wprowadzanie się do mieszkania oszczędza czas i pieniądze – ale jedynym czynnikiem, który musisz wziąć pod uwagę, są bieżące opłaty miesięczne. Stwierdzono, że na przykład ograniczenie posiadania samochodu może często zrównoważyć koszty opłat mieszkaniowych (oszczędności na konserwacji, paliwie itp.), A jest to jeszcze bardziej opłacalne, jeśli mieszkasz w dużym mieście. Zastanów się, co jest dla Ciebie istotne, jeśli chodzi o udogodnienia – jeśli nie masz nic przeciwko temu, by nie mieć basenu, siłowni, a nawet windy – to są wszystko koszty, które mogą obniżyć opłaty mieszkaniowe.  

 

Izolacja akustyczna

Prywatność i izolacja akustyczna to dwa największe problemy kupujących, dlatego ważne jest, aby zapytać o standard budowy ścian – zwłaszcza ścian wspólnych. Wszystkie prace budowlane muszą spełniać lub przewyższać wymagania inspekcji budowlanej. W związku z tym musisz sprawdzić, czy te standardy są po prostu spełniane, czy też są przekraczane. Warto też sprawdzić, czy można przez jakiś czas zostać w budynku, aby ocenić izolację akustyczną budynku i czy spełnia ona Twoje oczekiwania. 

1 Comment

 1. Okazuje się, że możesz zarobić pieniądze na budowę fundamentów i budowy domów.
  Budowa kamieni, domów, domków, garaży itp. Zawsze się wydarzy. Ludzie zawsze będą budować i naprawić.
  Najważniejsze jest to, że nie musisz wymyślać niczego i wymyślić, istnieje sprawdzona i doskonała technologia biznesowa na budowie domów od podstaw lub na fundamentach.
  Po prostu weźmiesz po prostu rękę i krok po kroku pomoże omijać wszelkiego rodzaju problemy i problemy oraz stworzyć dochód i zyskowny biznes budowlany.
  Co najważniejsze, to nauczyć się znaleźć opłacalnych i gotówkowych klientów, z którymi pracuje wiele lat i wiele miesięcy.
  Ogólnie rzecz biorąc, jeśli jesteś zainteresowany tą konstrukcją, budowlane domy jako biznes, biznes budowlany od podstaw, budowlanych domów jako biznes od podstaw, biznesowych na fundamenty, biznes na budowie fundamentów, na przykład:
  biznes budowa domów kraju Następnie, aby dowiedzieć się, jak otworzyć budowy domów jako biznes, biznes budowlany, biznes budowlany od podstaw, budowa domów jako biznes od podstaw, biznes na fundamenty, biznes na budowie fundamentów Musisz iść w tej chwili do strony internetowej – Biznes i dowiedz się wszystkie szczegóły zainteresowanego pytania.
  Prawdziwe doprowadzenie do wyniku i szkolenia w celu stworzenia opłacalnego biznesu budowlanego z wydajnością kilku milionów rocznie.
  Przejdź do witryny, Dowiedz się, czytaj i zadzwoń, aby wyjaśnić ważne punkty.
  Do zobaczenia wkrótce!

Dodaj komentarz